Байер (Леверкузен) допусна домакинско поражение с 0:1 от съседа си Кьолн в регионалното дерби от 26-ия кръг на Бундеслигата. Това почти сигурно означава край на надеждите на тима да измести Борусия (Дортмунд) от второто място. "Аспирините" са само с една победа в последните си четири шампионатни срещи и вече рискуват да изпаднат и от челната тройка.

Главоболията на домакините могат да стана още по-големи, защото двама техни футболисти бяха сменени още през първото полувреме заради травми - Джереми Фримпонг и Флориан Виртц. Особено притеснително изглеждаше положението с младия германски национал, като има съмнения за скъсани коленни връзки, което, ако се оправдае, означава дълги месеци възстановяване.

Снимка 566687

На терена си пролича, че Леверкузен е изморен след гостуването си на Аталанта в Лига Европа в четвъртък. Домакините не успяха да създадат достатъчно положения и да реализират, а в същото време Кьолн удари с една от малкото си възможности. В 67-ата минута появилият се малко преди това Кингсли Шиндлер засече подаване отляво и донесе победата на своя тим.

Байер (Леверкузен) - Кьолн 0:1

0:1 - Шиндлер 67'