Байер (Леверкузен) продължава да бъде без загуба в Бундеслигата. "Аспирините" записаха трета победа в първенството след успех с 4:2 при гостуването на Фрайбург.

Домакините започнаха добре мача и още в 3-ата минута Хьолер откри резултата. В 22-ата минута ситуацията можеше да се влоши още повече за гостите. Свен Бендер получи червен картон, но след разглеждане на ситуацията с ВАР картонът бе сменен на жълт.

Малко след това Байер изравни след гол на Лукас Аларио. Аржентинецът се възползва от грешка на Хьофлер и вкара за 1:1. Преди почивката Аларио вкара за 1:2.

След почивката Амири се възползва от страхотна контраатака и направи резултата 1:3.

Влезлият като резерва Петерсен върна Фрайбург в мача, но за кратко. Четири минути след неговия гол Та отбеляза четвърто попадение за гостите и подсигури успеха.