Байер (Леверкузен) победи с 4:1 Унион (Берлин) и се класира за 1/8-финалите от турнира за Купата на Германия. Юлиан Брандт даде преднина на "аспирините" през първата част. В началото на второто полувреме Даубе изравни. В 59-ата минута Лукас Аларио върна преднината на домакините.

В 89-ата минута Вендел вкара за 3:1 от дузпа, а в продължението на срещата Арангиз оформи крайния резултат. Малко преди това Фурстнер бе изгонен.

Сигнал за бомба преди РБ (Лайпциг) - Байерн

Двата тима се изправят един срещу друг в сряда в мач от турнира за Купата на Германия

В друг мач от турнира Шалке не срещна проблеми при гостуването си на Веен и също продължава напред в турнира. "Кралскосините" спечелиха гостуването си на тима от Трета Бундеслига с 3:1. Франко ди Санто (26) и Гуидо Бургщалер(30) вкараха за рурския тим през първото полувреме. В началото на втората част Минцел си заби автогол. Крайното 1:3 фиксира Блаха в 78-ата минута.

Борусия (Мьонхенгладбах) надви с 1:0 като гост Фортуна (Дюселдорф) и също е осминафиналист. Единственият гол вкара Торган Азар в 52-ата минута. В 76-ата Гииселман пропусна дузпа за лидера във Втора Бундеслига.