Байер (Леверкузен) записа втори пореден успех в германската Бундеслига. "Аспирините" не показаха жал и разбиха с 5:1 борещия се за своето оставане в елита Аугсбург. По този начин възпитаниците на Херардо Сеоане се наредиха веднага след доминантите Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд), които ще си оспорват притежанието на "Сребърната салатиера" в края на кампанията.

Голямата новина от "БайАрена" е, че въпреки петте попадения в актива на домакините, нито едно от тях не бе реализирано от головия терминатор Патрик Шик. Чехът остана на терена до 70-ата минута, но този следобед поздравяваше единствено своите колеги.

Героят на деня се казваше Муса Диаби. Французинът реализира хеттрик в мрежата на баварския опонент, с което вече има 8 гола и 6 асистенции от началото на сезона. По веднъж пък се разписаха Карим Белараби и появилият се като резерва Лукас Аларио.

Почетното попадение за Аугсбург пък реализира Майер в 62-ата минута. За последно този тим победи на 10 декември, когато като гост бе надигран Кьолн.

Хофенхайм - Борусия (Дортмунд) 2:3 в мач от Бундеслигата