Айнтрахт (Франкфурт) отдалечи Хофенхайм от върха в Бундеслигата след равенство 1:1 в двубой от 24-ия кръг. Точката остави гостите на четвърто място в класирането, на шест зад водача Херта и на две зад Байерн (Мюнхен) и Волфсбург.

Хофенхаймци поведоха с гол красавец в 10-ата минута на мача. Компер изведе с дълъг пас Карлос Едуардо, който надбяга Рус и технично прехвърли Николов за 1:0. „Сините" бяха по-дейният отбор, но не съумяха да повишат преднината си.

Към средата на полувремето играчите на Айнтрахт поизравниха играта, но не намериха правилния път към мрежата на Хаас. В 42-ата минута треньорът на домакините Функел извърши принудителна смяна на вратаря си. На мястото на получилия травма Ока Николов се появи Прьол.

Втората част на срещата започна повече от добре за Айнтрахт. Домакините достигнаха до изравнителен гол в 47-ата минута. Финк намери Щайнхьофер на изгодна позиция и халфът наказа Хофенхайм за 1:1.

Гостите потърсиха така нужния им втори гол, но ударите на Ба така и не намериха целта. Треньорът на хофенхаймци Рангник използва и трите си смени, като пусна в игра Уелингтън, Тебер и Янкер. Дори свежите сили не помогнаха в преследването на победно попадение.

Айнтрахт (Франкфурт) - Хофенхайм 1:1 (0:1)

0:1 Карлос Едуардо (10 мин)
1:1 Щайнхьофер (47)

Айнтрахт (4-5-1): Николов (42 мин - Прьол), Юнг, Рус, Белаид, Петкович, Крис, Финк, Щайнхьофер, Майер, Кьолер (62 - Коркмаз), Фенин

Треньор: Функел

Хофенхайм (4-3-1-2): Хаас, Бек, Жайсле, Компер, Ибертсбергер (88 - Янкер), Ворса (75 - Тебер), Вайс, Луис Густаво, Карлос Едуардо, Саного (72 мин - Уелингтън), Ба

Треньор: Рангник

Жълти картони: Рус, Щайнхьофер (А); Ибертсбергер, Уелингтън (Х)