Германският футболен клуб Айнтрахт Франкфурт продаде офанзивния халф Йеспер Линдстрьом на италианския шампион Наполи само два дни преди мача за влизане в групите на Лигата на конференциите срещу Левски.

Той влезе в 77-та минута на първия мач в София, който завърши наравно 1:1.

Двата клуба не обявиха официално детайли по сделката, но датският национал е оценяван на около 30 милиона евро.

Линдстрьом премина в Айнтрахт през лятото на 2021 с трансфер от датския шампион Брьондби. Той изигра 39 мача за "орлите" през първия сезон, в който вкара пет гола и направи девет асистенции. Датчанинът има и девет мача и четири асистенции в турнира Лига Европа, който германците спечелиха срещу Рейнджърс Глазгоу. Халфът игра 70 минути във финала.

Айнтрахт държи в ръце бъдещите трансфери на Левски

Няма да има нови при отпадане

През миналия сезон Линдстрьом записа 27 мача и седем попадения в Бундеслигата, а също така бе автор на първия в клубната история гол в Шампионската лига. Той вкара за 1:0 в Марсилия в груповата фаза.

"През последните две години Йеспер бе важна част от голямото развитие на отбора ни. С него спечелихме Лига Европа, играхме на финал за Купата на Германия и натрупахме още положителни емоции в Бундеслигата. Той завинаги ще остане част от нашия тим", заяви спортният директор Маркус Крьоше в интервю за клубния уебсайт.

"Престоят на Йеспер във Франкфурт бе важен и за неговото развитие като футболист. Той е едно от доказателствата, че сме способни да привличаме талантливи играчи и да им помагаме да достигнат следващото ниво. Желаем му всичко най-добро в Неапол".

Пред изходящ трансфер от Франкфурт е и голямата звезда на отбора Рандал Коло Муани, като днес Скай Спортс съобщи, че германците са отхвърлили нова оферта на Пари Сен Жермен в търсене на 100 милиона евро. За момента изглежда, че Коло Муани ще играе срещу Левски в четвъртък.