Отборът на Айнтрахт Франкфурт записа деветата си победа през този сезон, печелейки с 2:0 гостуването си на Волфсбург в двубой от последния за тази година 17-ти кръг в Бундеслигата.

Домакините играха почти цял мач с човек по-малко и нямаха особен шанс да се противоставят на Айнтрахт, който с два гола в началните минути реши двубоя в своя полза и излезе на трета позиция в класирането, изпреварвайки шампиона Борусия Дортмунд.

Айнтрахт откри чрез Мейер в 12-ата минута, а в 17-ата Джошуе получи директен червен картон и остави "вълците" с 10 души. Минути по-късно, Инуи покачи на 2:0, което се оказа и крайния резултат, въпреки многото минути на числено преимущество за Айнтрахт.

Така гостите събраха 30 точки и изостават на три от втория в таблицата Байер Леверкузен. С три по-малко, но и един мач по-малко е шампиона Борусия, който утре гостува на Хофенхайм.

Победи в днешния записаха Фортуна Дюселдорф и Майнц 05. Фортуна надигра с 2:1 Хановер като домакин, докато Майнц се наложи с 3:1 над Щутгарт. В дербито от дъното на класирането Гройтер Фюрт не успя да стигне до победата при домакинството си на Аугсбург и завърши наравно 1:1. Двата тима са на последните две позиции с равен актив от по 9 точки.