В първа среща от 30-ия кръг в първа Бундеслига тимовете на Айнтрахт и Борусия (Дортмунд) поделиха точките, завършвайки 1:1.

През първата част създадените от двата тима положения не бяха реализирани и съвсем закономерно почивката дойде при нулев резултат.

През втората част натискът на домакините даде резултат. В 46-ата минута на двубоя Айнтрахт се добра до гол.  Кьолер стреля силно и препарира вратаря на гостите Циглер. Това не примири гостите и те на свой ред се опитаха да променят негативния за тях резултат. Само след пет минути Блашчиковски възстанови статуквото на терена. Крушка изведе в изгодна позиция халфа на Борусия и той изравни резултата.

До края на срещата не паднаха нови попадения и така двата тима си поделиха по една точка.