Аугсбург победи Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 у дома в мач от 21-и кръг на Бундеслигата и сложи край на серията от 5 мача без загуба на отбора на Нико Ковач.

Головете за домакините бяха дело на Коо Джа-Чеол в 19-ата минута, Михаел Грегорич в 76-ата минута и Марко Рихтер в 89-ата.

Аугбург бе по-добрият отбор през целия мач, като създаде още няколко положения за гол, но не успя да ги оползотвори.

Коо Джа-Чеол даде преднина на домакините в 19-ата минута. Защитник на Айнтрахт се опита да избие топката, която обаче попадна в корееца. Халфът финтира бранител и стреля по посока на вратата за 1:0.

В 76-ата минута Каюби свали едно центриране в наказателното поле за Михаел Грегорич. Австриецът овладя топката и я прати в мрежата за 2:0. Крайният резултат оформи Марко Рихтер минута преди края.

След този успех Аугсбург събра 31 точки и заема 7-о място във временното класиране. Айнтрахт е шести с две повече.

Шалке 04 победи Аугсбург с 3:2

Шалке по петите на Байерн (Всички резултати от Бундеслигата)