Тимът на Байерн стана за 20-ти път в историята си шампион на Германия, кръг преди края на първенството в Бундеслигата.

В двубой от 33-тия кръг Байерн завърши 1:1 като гост на Кайзерслаутерн, като точката бе достатъчна за тима на треньора Феликс Магат за титлата.

Халил Алтънтоп изведе домакините от Кайзелслаутерн напред в 26-ата минута, след грешка на Оливер Кан. Отъл в 68-ата минута възстанови равенството, което подпечата титлата на Байерн.

За втора поредна година Байерн печели титлата и Купата на Германия. Преди седмица отборът от Мюнхен победи във финала за Купата на Германия Айнтрахт.

Вторият в класирането Хамбургер загуби като гост на Херта с 2:4, а в същото време третият, Вердер разгроми с 6:0 у дома Кьолн. С по два гола се отличиха голмайстора на Бундеслигата Мирослав Клозе, Класнич и Тим Боровски.

Преди последния кръг Вердер е само на точка от Хамбургер.

Загуба записа и четвъртият, Шалке отстъпвайки като гост на Майнц с 0:1. Това позволи на Леверкузен да се придвижи на пет точки зад тима от Гелзенкирхен.

Волфсбург, с Мариян Христов в редиците си, загуби гостуването си на Щутгарт с 1:2. След като Менсегес с 10-ата минута даде преднина на Волфсбург, в 17-ата минута Христов направи дузпа, която Любоя реализира за 1:1. Гентнер в 70-ата минута донесе победата за Щутгарт.

Хановер, на Чавдар Янков, завърши 2:2 като гост на Борусия Мьонхенгладбах.