Отборът на Рен, макар и изоставащ с два гола пасив при домакинството си на Лил, успя да се върне в мача и се добра до равенство 2:2 в 5-ия кръг на френската Лига 1. Така бретанците продължават без поражение, но имат само една победа и цели четири равенства. Отборът на Лил е с 8 точки на 5-о място, докато домакините днес са с една по-малко.

Шест месеца след последната си победа като гост, Лил изглеждаше на път да прекъсне тази серия с две попадения на защитници. Лени Йоро откри резултата в 33-ата минута след подаване на Реми Кабея. Самият Кабея можеше да открие резултата още в 9-ата, но вратарят-ветеран Стив Манданда спаси мрежата.

Както вкараха първото попадение след центриране от фаул, така стана и 0:2. Отново Кабея центрира, Манданда се намеси пред Йоро, но Бафоде Диаките беше най-бърз и прати топката в мрежата в 62-ата минута.

Домакините обаче не се отказаха и четвърт час преди края Лоренц Асеньон намали и благодарение на щастлив рикошет. Много активен в последните 30 минути, крайният защитник Асеньон изработи и второто попадение за влезлия като резерва Ибрахим Салах, който се разписа в 90-ата минута за 2:2. Гостите бяха близо и до пълна катастрофа, но в добавеното време двама футболисти на Рен не се разбраха на чиста позиция кой да вкара.