Олимпик Марсилия постигна нова победа в шампионата на Франция. В двубой от четвъртия кръг марсилци се наложиха с 3:0 при гостуването си срещу Ница.

Дербито на Лазурния бряг започна с натиск на гостите и още в десетата минута Алексис Санчес откри резултата след подаване на Жонатан Клос.

В 37-ата минута Нуно Таварес направи безпомощен вратаря Каспер Шмайхел, покачвайки преднината за Олимпик на две попадения.

Пет минути след това санчес реализира второто си попадение, оформяйки класическия успех в полза на гостуващия отбор.

Джибрил Сисе към Роналдо: Приятелю, ела в Марсилия

"Ще те държа под око"

Марсилия е на първо място в класирането с актив от 10 точки, докато Ница заема 18-та позиция със само две точки.

В друга среща от кръга Монпелие разгроми като гост Брест със 7:0. Отборът от Южна Франция реализира три гола в рамките на само 11 минути, за да запише най-голямата победа на чужд терен в своята история.

С два гола след почивката се отличи Валер Жермен, а Монпелие водеше в резултата с 5:0 през първата част.

Пиер Ли-Мелу от домакините получи червен картон в 50-ата минута и направи задачата на гостите още по-лесна.

В други мачове от кръга Тора се наложи с 3:1 у дома над Анже, докато Лориен спечели с 2:1 на своя терен срещу Клермон.

По-късно тази вечер шампионът Пари Сен Жермен приема Монако.