ПСЖ победи като гост Нант с 2:0 в мач от 22-ия кръг на Лига 1. Резултатът бе открит от Люка Ернандес (60), а влезлият като резерва Килиан Мбапе (78) удвои от дузпа, която сам изработи. Гол на домакините в добавеното време на първата част бе отменен заради засада.

Лидерът на парижани Килиан Мбапе е оставен на пейката и това стана часове, след като гръмна новината, че нападателят е обявил окончателно решението си да не остава в отбора. Сред резервите бяха още Усман Дембеле и Ашраф Хакими.

Шампионите обаче доста се измъчиха при гостуването на "канарчетата", които упорито не допускаха попадение, но капитулираха в 60-ата минута когато се разписа Ернандес, а след това Мбапе затвърди успеха.

Домакините вкараха гол в продължението на първото полувреме, но той не бе зачетен заради засада.

Логично ПСЖ започна по-силно мача и на практика натика Нант в собствената му половина. В 27-ата минута процентното владеене на топката бе 85% към 15% в полза на парижани.

Противно на логиката Нант сътвори две интересни ситуации в продължението на първото полувреме.

Първо топката попадна у Мостафа Мохамед, който стреля, но Донарума спаси. Никола Кодза овладя отскочилата топка, шутира, но защитник изби в корнер.

В третата минута на продължението Никола Паола все пак вкара във вратата на ПСЖ, но голът не бе зачетен заради засада.

Натискът на ПСЖ продължи, а в парижани продължиха да владеят топката в над 80% от времето и през второто полувреме.

Междувременно камерите хванаха как Килиан Мбапе се смее на резервната скамейка, въпреки че неговия отбор не успяваше да отбележи гол, а тези му действия ядосаха феновете на ПСЖ предвид информацията за неговото напускане.

В 54-ата минута Никола Паола можеше да изненада Донарума, но той се справи и спаси.

Все пак в 60-ата минута ПСЖ поведе. Лука Ернандес овладя по перфектен начин подаване на Маркиньос и успя да насочи топката по страхотен начин във вратата на домакините.

Веднага след попадението Мбапе се появи на мястото на Марко Асенсио.

В 70-ата минута Мостафа Мохамед стреля опасно, но Донарума отново се прояви.

6 минути по-късно Дъжлаш Аугусто направи нарушение в наказателното поле и това доведе до дузпа, която Килиан Мбапе реализира.

ПСЖ продължава да е убедителен лидер  в класирането с 53 точки, с цели 14 повече от втория Ница.

Marca: Мбапе подписа с Реал (Мадрид)