Френският шампион Монако нанесе звучен шамар на Олимпик Марсилия в последния мач от 4-ия кръг в Лига 1 на стадион "Луи II". "Монегаските" се развихриха от първата минута до последната минута на двубоя и загубата с 1:6 беше най-малкото, с което гостите от Марсилия можеха да си тръгнат.

Кошмарът започна още в деветата секунда, когато полският защитник Камил Глик засече топката в мрежата след центриране и стана автор на най-бързия гол за сезона до момента.

L'Equipe твърди, че Мбапе вече е играч на ПСЖ

Френският национал ще пристигне на "Парк де Пренс" като преотстъпен с опция за закупуване

След попадението Монако заигра като смазана машина. Радамел Фалкао от дузпа в 20-ата и с глава в 35-ата направи резултата класически, а в последната минута на първото полувреме младият Диакаби вкара за 4:0. В тези минути тимът от Марсилия изглеждаше като безпомощна жертва, а не като един от претендентите за призовите места в Лига 1.

През втората част нови попадения отбелязаха Сидибе и Фабино от дузпа, а Реми Кабела вкара почетния гол за ОМ.

МОНАКО - МАРСИЛИЯ 6:1

1:0 Глик (2"), 2:0 Фалкао-дузпа (20"), 3:0 Фалкао (34"), 4:0 Диакаби (45"), 5:0 Сидибе (68"), 5:1 Кабела (75"), 6:1 Фабиньо (79")