С гол на Александър Головин в 54-тата минута Монако победи с 1:0 Брест в ранната порция мачове от 17-ия кръг на френското футболно първенство.

Руският полузащитник се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле, с който не остави шансове на вратаря на Брест Марко Бизот. През първото полувреме обаче стражът на гостите направи всичко по силите си, за да остави тима си в мача, като на четири пъти спря голови удари на Крепен Диата, а веднъж Головин не успя да уцели вратата му от добра позиция.

След гола Брест опита да хвърли повече сили в атака, но това не даде нужния резултат за тима.

С победата Монако събра 33 точки и се изравни с тима на Олимпик Марсилия, който е трети в класирането и утре гостува на Монпелие. Брест е на 17-о място с 13 точки.

В друг мач от кръга новакът Тулуза надделя с 2:0 над гостуващия Аячо. Цял мач за "виолетовите" игра бившият футболист на столичния Левски Стайн Спиерингс. Головете за домакините пък вкараха Рафаел Ратао и Брехт Деягере през второто полувреме, а преди почивката попадение на Фарес Шайби бе отменено заради нарушение в атака.

С победата Тулуза събра 19 точки и се изкачи до 12-о място в класирането, а Аячо е на 16-о място с 15 точки.

В останалите две срещи във Франция този следобед Лориен спечели с 2:1 гостуването си на Анже след победен гол на Енцо Льо Фи в 88-мата минута, а Нант спечели с 1:0 като домакин на Оксер с гол на Маркъс Коко.