Отборът на Лион частично се реваншира пред своите фенове за загубата от ПСЖ с 0:5 през изминалия кръг. Тази вечер "хлапетата", макар и с доста кадрови проблеми, спечелиха домакинството си на новаците от Ним с 2:0.

По този начин селекцията на Бруно Женезио излезе на трето място във временното класиране с актив от 17 точки.

УЕФА наложи глоба на ПСЖ

Причината е организацията на мача с Цървена звезда

Първият гол за победителите падна в 24-ата минута, когато новото попълнение Муса Дембеле отново съумя да се разпише. Той бе изведен по страхотен начин от централния защитник Марсело и след отлично първо докосване промуши коженото кълбо под плонжа на стража Бернардони.

Крайното 2:0 бе оформено в последната минута, когато в прегръдките на своите колеги попадна намиращият се в отлична форма Мемфис Депай. Холандецът получи пас на дузпата от Траоре и след един неуспешен опит, последва втори удар, който този път опъна мрежата на Ним.

В следващия кръг Лион гостува на Анже, докато приема у дома Сент Етиен.

ЛИОН - НИМ 2:0

1:0 Дембеле (24"),2:0 Депай (2:0)

СТАДИОН: "Парк Олимпик"

СЪДИЯ: О. Туал

ЛИОН: Лопеш, Маркал, Марсело, Денайър, Менди, Ндомбеле, Диоп, Ауар, Депай, Терие, Дембеле (резерви: Горжелен, Фери, Морел, Ндиайе, Пинтор, Соле, Траоре)

НИМ: Бернардони, Алакуч, Бирансон, Харек, Мауаса, Бобишон, Савание, Валс, Тиуб, Депре, Буанга (резерви: Валете, Алиоуи, Бозок, Хсисане, Мигел, Пакиез, Рипар)