Олимпик (Марсилия) се изкачи до второто място във френската Лига 1, след като футболистите на Руди Гарсия стигнаха до победа с 2:0 над Страсбург.

С успеха марсилци събраха актив от 44 точки и могат да се задържат на сегашната си позиция, ако Монако и Лион не спечелят срещите си.

Домакините бяха по-дейният отбор през целия мач, но трябваше да чакат до заключителния четвърт час, когато се развиха ключовите събития в срещата.

Първо Валер Жермен пропусна да вкара от дузпа в 72-ата минута, но малко след това дошлият от Тотнъм - Клинтън Нжие, се разписа с мощен удар от наказателното поле - 1:0!

Гостите се опитаха да изнесат играта в предни позиции в търсене на изравняване, което обаче оголи защитата им. Това позволи на Дмитри Пайе, останал сам срещу вратаря, да вкара за 2:0, оформяйки крайния резултат в мача.

Олимпик (Марсилия) - Страсбург 2:0