Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен (Нидерландия) спечели последното състезание за сезона в автомобилния шампионат Формула 1. За Ферстапен, който предсрочно си беше осигурил световната титла, триумфира за трети път на пистата Яс Марина в Абу Даби. Успехът е и 15-и за него през този сезон. Времето на Верстапен днес е 1:27:45.914 часа.

Втори днес се нареди Шарл Льоклер от Ферари, който изостана на 8.771 секунди от победителя. Втората позиция днес означаваше и 2-о място в крайното класиране за пилота от Монако. По този начин Ред Бул не успяха да класират и двата си болида на първите две места в генералното класиране.

Трети днес приключи съотборникът на Ферстапен в Ред бул - Серхио Перес, останал на 10.093 секунди. Четвърти е Карлос Сайнс (Ферари) на 24.892 секунди, а 5-и - Джордж Ръсел (Мерцедес), завършил на 35.888 победителя.

В генералното класиране Верстапен завърши на върха с 454 точки, следван от Шарл Льоклер с 308 и Перес с 305. Джордж Ръсел остана на 4-ата позиция с 275, пред Карлос Сайнс с 246.

Първото място на Верстапен реално не беше застрашено в днешното състезание в нито един момент. Макс Верстапен започна уверено състезанието и поведе от самото начало, като в течение на 58-те обиколки само увеличаваше аванса си. Льоклер, Хамилтън и Серхио Перес започнаха здрава битка за 2-ата позиция. Един след друг Перес и Хамилтън влязоха в бокса, за да сменят гумите си, а последен от първата тройка го направи и Ферстапен.

Фернандо Алонсо беше първият, който напусна състезанието, след като от отбора му Алпин решиха, че това е най-доброто решение при проблемите с болида.

След 43-ата обиколка Льоклер и Перес се откъснаха от Мерцедес-а на Люис Хамилтън и започнаха постепенно да увеличават преднината си пред него. Първоначално тя беше около 7 секунди, но с течение на състезанието се удвои. За да се възползва от преднината си пред Перес, пилотът от Монако Льоклер реши да не влиза втори път в бокса. Това му решение в битката за 2-ото място в крайна сметка се оказа оправдан риск и спечелена позиция. Реално в края на състезанието Льоклер кара 12 обиколки повече с едни и същи гуми, но удържа атаките на Перес. Перес можеше да получи помощ от съотборника си, но световният шампион игра за себе си и остави мексиканеца на 3-ото място, на малко над 1.43 секунди от монегаска.

Хамилтън от своя страна продължи да изостава и след разговор по радиото от Мерцедес позволиха на Джордж Ръсел да вземе водещата роля в Гран При на Абу Даби. Ръсел опита максимума, за да скъси точките до топ 3, но в крайна сметка приключва годината 4-и. А Хамилтън в течение на състезанието изостана още и в крайна сметка се отказа преди неговия край.

Даниел Рикардо (Австралия) и Себастиан Фетел (Германия), които караха днес за последен път, се наредиха на 9-о и 10-о място в старта в Абу Даби.