Бърни Екълстоун - както обикновено - даде напълно противоположни изявления в Бразилия в сравнение с това, което каза седмица по-рано в Съединените щати.

Управляващият търговските права на Формула 1 заяви, че в спорта няма криза и малките екипи (които по принцип имат насрочени разговори за тази седмица със CVC) няма да получат помощ, да преодолеят финансовите си проблеми. Той допълни, че най-простото решение било екипите да намалят разходите си.

"Хората казват, че F1 е в криза. Пълни глупости. Имаше два отбора в криза. Хората идват и си отиват. Шефовете на отбори трябва да знаят какво влиза (като пари) и какво излиза. Маруся и Катерам не са сметнали особено добре - харчили са повече, отколкото имат. Ще ви кажа какъв е пътят напред, много е лесно. Не харчете толкова много. Да започнат да управляват бизнеса като бизнес, а не като хоби.

Плащанията са горе-долу същите, каквито са били винаги. Освен за три или четири отбора (Ферари, Ред Бул, Мерцедес и Макларън), на които платихме нещо, което може да се нарече огромен бонус, за да гарантираме присъствието им докъм 2020 г. Предложението беше отворено за всеки, който може да гарантира същото, но останалите не бяха в състояние да дадат такова уверение", заяви Екълстоун.