Двойна победа спечелиха в Гран при на САЩ пилотите на Ферари Михаел Шумахер и Фелипе Маса, трети завърши Джанкарло Физикела с Рено. В същия ред пилотите завършиха и в квалификацията вчера. Световният шампион Фернандо Алонсо остана пети на финала.

Това бе трета победа на Михаел през сезона и рекорден пети негов успех в Индианаполис. Това бе първа двойна победа за Ферари след Гран при на Италия на "Монца" през 2004 г.

На финала Шуми бе на 7,9 секунди пред съотборника си Маса и съкрати аванса на световния шампион Фернандо Алонсо на 19 точки.

Стартът на състезанието бе изключително интересен, като Маса успя да изпревари съотборника си, а Алонсо мина две места напред и излезе трети. Колоната сериозно оредя в две отделни катастрофи още в първата обиколка.

Хуан Пабло Монтоя спря прекалено късно за втория завой и удари отзед съотборника си в Макларън Кими Райконен. От удара колата на Монтоя излетя към болида на Дженсън Бътън, чиото гуми се закачиха с тези на Ник Хайдфелд. От удара колата на немеца излетя във въздуха в серия от атрактивни премятания, но Ник остана невредим. В тази катастрофа отпаднаха и Марк Уебър и Скот Спийд, чиито коли бяха подбрани от двата Макларъна на излизане от пистата.

В същото време Кристиан Клийн се опита да изпревари Франк Монтани, двамата се удариха, завъртяха се и отпаднаха.

Заради катастрофите пред колоната излезе кола на сигурността, за четвърто поредно състезание. В това време заради повреда спря Бътън.

При рестартирането на състезанието Такума Сато удари отзад Тиаго Монтейро, който по-късно бе принуден да се откаже от надпреварата.

В първата половина на състезанието Маса спря в бокса в 29 обиколка, като двамата с Михаел Шумахер се бяха откъснали на 9 секунди пред Физикела, който в 15 обиколка успя да измести от третото място съотборника си Алонсо.

При първите спирания в бокса Шуми прескочи Маса с изключителна обиколка при връщането си на пистата и в оставащите 44 обиколки до финала само контролираше аванса си пред съотборника си.

Зад лидерите най-доброто си състезание за годината записа Ярно Трули. Италианската звезда тръгна последен от бокса, но само с едно спиране в бокса финишира четвърти.