Фернандо Алонсо най-после призна, че съществува вероятност скоро да напусне най-популярната автомобилна надпревара в света - Формула 1.

Испанецът заяви, че би искал да спечели още една титла, дори това да бъде извън Формула 1. На днешния ден се навършват точно 10 години от първата му корона с Рено. Тогава той финишира 3-и в Гран при на Бразилия и бе недостижим за съперниците си 2 кръга преди края на сезона.

След това през 2006 г. той отново триумфира, но оттогава на 3 пъти не успя да се качи отново на върха. Този сезон пък надеждите му за нещо съществено отдавна се изпариха след ужасяващия старт на партньорството между Макларън и Хонда.

"Надявам се отново да съм шампион, дори извън Ф1, заяви Алонсо. - Усещам го се едно е минало много повече време, отколкото всъщност е.

Сякаш са минали 20 години откакто спечелих титлата. Мисля, че в Русия ще бъде моето състезание №250, но казват, че 10 години са нищо, затова се надявам, че ще мога да спечеля титлата отново. Ако не тук, в някоя друга категория. Все още имам няколко останали години в спорта".