Манчестър Юнайтед успя да спечели своята група в Шампионската лига. По този начин "червените" дяволи си осигуриха по-лек жребий за 1/8 финалната фаза. Това постижение обаче не дойде лесно, тъй като Юнайтед не успя да победи Валенсия на своя "Олд Трафорд" и стигна само до 1:1.

Срещата започна по-силно за Юнайтед, които водеха играта. Бербо имаше две златни възможности за гол, но ги пропиля. Първо в 22-ата минута той бе изведен от Руни сам срещу вратаря, но се засуети и топката му бе избита. Малко по-късно отново Бербатов излезе сам в коридор в наказателното поле, но Деалберт му изби топката в корнер.

Най-красивата ситуация за първата част пък бе сътворена от Уейн Руни, който в 35-ата минута от близо 30 метра красиво прехвърли Гуайта, но топката се удари в гредата. Вместо да водят с няколко попадения след силната си игра, Юнайтед се оказаха догонващи в резултата. В 31-ата минута досадна грешка на Карик бе наказана от Домингес, който попаде отлично към Пабло и той преодоля Амос за 0:1. При този резултата завърши и първата част

В началото на втората част Манчестър Юнайтед сериозно нагъна своя съперник в половината му. В 47-ата минута Митко Бербатов стреля с главо, но слабо и не успя да затрудни гостите. В 55-ата българинът успя да вкара гол.

След центриране от корнер топката първоначално бе избита, но след това Нани я отклони към Бербо, който с едно докосване я прати в мрежата на прилепите. Голът обаче бе справедливо отменен, заради засада.

В 60-ата минута Руни получи отлична топка и шутира, но топката отново мина покрай гредата. В 62-ата минута обаче Юнайтед все пак стигна до своя гол. Първо Парк стреля много силно, Гуайта изби топката, но тя попадна в Андерсон, който отблизо довкара за 1:1. В 65-ата минута пък Ернандес от гостите се размина с топката от непосредствена близост до вратата.

В следващите минути играта се поизравни. Гостите показаха, че не са се отказали от  победата. В 76-ата минута отлична ситуация се откри пред Адуриц, но той не успя да вкара.

До края на срещата нямаше време за повече и двата тима завършиха при този резултат.

В другия мач от групата Бурсаспор на българския страж Димитър Иванков успя да стигне до първата си точка в най-комерсиалния футболен турнир в Европа. Турският шампион стигна до точката срещу Рейнджърс у дома. Въпреки това Милър изведе гостите още в 20-ата минута напред в резултата, но след това не успя да удвои преднината си. Йълдъръм в 79-ата минута върна попадението и донесе първи точки за своя тим.