Втора победа записа Макаби (Хайфа) - съперник на Литекс в турнира за купата на УЕФА. В среща от 3-ия кръг на израелската Лига Ал шампионите се наложиха с 1:0 над Макаби (Петах Тиква) като гости. Единственото попадение вкара най-добрият им футболист и в тази среща Янив Катан.

Той се разписа с удар от 20 метра в 18-ата минута. Двата отбора започнаха доста предпазливо, но в 28-ата минута "зелените" от Хайфа бяха просто длъжни да удвоят резултата. Еял Мешумар проби по дясното крило, нахлу в пеналта, но ниският му диагонален удар беше изключително слаб. В 37-ата минута пък удар на Густаво Боколи от 10 метра излезе в аут.

Началото на второто полувреме беше за домакините от Петах Тиква, но отново в края противниците на Литекс бяха по-свежи и по-настойчиви. Само в рамките на 5 минути те имаха три възможности за гол. Най-напред Боколи беше подкосен в наказателното поле, но реферът не обърна внимание. След това тупалка на Абас Суан от 25 метра беше извадена с мъка от вратаря Охад Коен, а в последните секунди Шавиер Дирсеу излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

"Все още Макаби (Хайфа) не е постигнал онзи прогрес, който ще донесе спокойствие на Рони Леви преди гостуването в Ловеч. А именно срещата на българска земя е най-важната за отбора", коментира вестник "Джерусалем пост".

"Победата ни беше трудна, защото играхме срещу много добре организиран отбор. Но ние имаме своите силни страни, както и миналата година, и вярвам, че в близко бъдеще нивото ни ще се покачи", коментира пък самият наставник след трудната победа.

"Десет дни остават до най-важния мач в треньорската кариера на Рони Леви", предупреждава вестник "Аарец" и допълва, че промените в сравнение с мача срещу Литекс, не са дали нито ново лице, нито нови надежди за тима.

Леви извади от отбора Роберто Колаути и Равид Газал и пусна вместо тях Абас Суан и Шломи Арбейтман. Конгоанецът Ален Масуди изобщо не игра, а в 67-ата минута Янив Катан отстъпи мястото си на Маор Меликсон.

Стартов състав на Макаби Хайфа: Нир Давидович, Алон Харази, Рафаел Олара, Декел Кейнан, Адурам Кейси, Шавиер Дирсеу, Абас Суан, Шломи Арбайтман, Янив Катан, Еял Мешумар, Густаво Боколи.

Начело в класирането след 3-ия кръг е Бейтар (Йерусалим) с 9 точки, пред Апоел (Кфар Саба), Ашдод и Макаби (Хайфа) с по 6. На 23-и септември Макаби (Хайфа) посреща Бней Йехуда, а след това гостува в Ловеч.