Отборът на Порто завоюва за 25-и път в историята си титлата в португалския шампионат, след победа над най-близкия си конкурент Бенфика с 2:1 на стадион "Луш" във вълнуващо "класико". Победата на "драконите" в снощното дерби осигуриха Фреди Гуарин и Хълк.

Тимът, който няма загуба от началото на сезона, вече е недостижим с 16 точки преднина от Бенфика пет кръга преди края. Испанският вратар на лисабонци Роберто допусна груба грешка при първия гол, като не успя да се справи с удар на Гуарин от малък ъгъл, опита да се улови топката и я вкара в мрежата си.

Домакините успяха да изравнят в 15-ата минута с гол от дузпа на Хавиер Савиола, но след още 10 минути бе отсъден 11-метров наказателен удар за противниковия отбор, за нарушение на Роберто срещу Радамел Фалкао. Хълк стреля мощно от бялата точка и не даде шансове на вратаря на Бенфика да поправи грешката си при първия гол.

Гостите бяха много близо и до трето попадение в 56-ата минута, но Фалкао, останал сам срещу Роберто, не успя да уцели вратата. В 70 минута защитникът на Порто Николас Отаменди получи втори жълт и съответно червен картон, но Бенфика не успя да се възползва от това.

Три минути преди края и Оскар Кардосо, влязъл за Бенфика на почивката, бе изгонен с директен червен картон. Сега Порто, който доминираше през целия сезон и записа 23 победи и 2 равенства, може да стане втория тим в историята на шампионата, който завършва сезона без загуба.