Лидерът в холандското първенство АЗ Алкмаар допусна изненадваща загуба с 1:5 като гост на Хееренвеен в среща от 15-ия кръг. Това бе едва втора загуба за АЗ Алкмаар от началото на сезона.

Въпреки това обаче те остават на първа позиция в класирането с актив от 34 точки, а освен това АЗ има и мач по-малко в сравнение с конкурентите си.

От загубата на АЗ обаче не успя да се възползва вторият в класирането ПСВ. По-рано днес тимът от Айндховен загуби с 0:2 визитата си на Фейенорд в дербито на кръга.

Уикендът беше успешен за носителите на Купата и Суперкупата на Холандия - Твенте. Николай Михайлов и компания разбиха с 6:2 Утрехт, при това като гост. Българският национал започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути.

Така след 15-ия кръг в Холандия лидер продължава да бъде АЗ Алкмаар, който има на сметката си 34 точки. Втори са ПСВ с 31, а трети Твенте с 30. Шампионите от Аякс заемат четвърта позиция в таблицата с едва 27 точки.