Фаворитите за титлата в Русия ЦСКА (Москва) и Зенит (Санкт Петербург) спечелиха срещите си от 8-ия кръг на шампионата. ЦСКА надви у дома Том (Томск) с 3:1, а гол в 89-ата минута донесе скъпоценно 1:0 за Зенит при гостуването на Сатурн.

Зрителите на "Арена Химки" в Москва бяха попарени още в 15-ата минута, когато Харитонов изведе Том напред в резултата, но 4 по-късно звездата на ЦСКА Милош Красич изравни. В герой за "армейците" се превърна бразилецът Гиерме, който наниза два гола в последните 15 минути на мача и остави тима си на трето място в класирането.

Зенит пък игра 65 минути с човек повече срещу Сатурн, но едва в 89-ата минута удар с глава на защитника Ломберц разпечата домакинската врата. Така тимът от старата руска столица се изравни на върха със Спартак (Налчик), като и двата тима имат по 18 точки, а ЦСКА е трети със 17.