Министър-председателят на Украйна Юлия Тимошенко оглави организационния комитет за подготовката и провеждането на финалите на европейското първенство по футбол през 2012 година в Полша и Украйна.

Това решение бе взето на заседание на правителството на страната. За заместник-председатели на организационния комитет бяха избрани президентът на футболната федерация на Украйна Григорий Суркис, министърът, отговарящ за семейството, децата и младежта Юрий Павленко и ръководителят на националната агенция по подготовка на Евро'2012 Евгений Червоненко.

Освен това правителството има намерение да се обърне към ръководителите на футболните клубове с молба и те да предложат кандидати за членове на организационния комитет.

Преди заседанието на правителството Тимошенко разкритикува предишното правителство за бездействието по отношение на подготовката.

"Ние с вас прекрасно знаем, че всички срокове поставени пред предишното правителство са пропуснати и нищо не е свършено.Затова ни предстои много работа и трябва в най-скоро време да приемем всички необходими организационни документи", заяви Тимошенко.