Швейцария постигна изключително важна победа по пътя си към ЮАР 2010. "Кръстоносците" надвиха Гърция с 2:0 и изместиха съседите от първото място в група 2.

Гостите от Балканите останаха с 10 души още в края на първото полувреме, когато за втори жълт картон бе изгонен Лукас Винтра.

След почивката швейцарците доминираха изцяло, но трябваше да чакат до 84-ата минута, когато Стефан Грихтинг откри резултата. Това прекърши гостите, които пуснаха още един гол, дело на Марко Падалино.

В друг мач от тази група Израел на практика загуби шансове за класиране, след като падна у дома от Латвия с 0:1. Каспарс Горкс се разписа за успеха на балтийците в 60-ата минута,

Молдова пък завърши наравно 0:0 у дома с аутсайдера Люксембург.

Швейцария води в групата с 16 точки, пред Гръция и Латвия с 13. Четвърти са Израел с 9.