Швеция разби Финландия с 5:0 в двубой от квалификационна група "Е" за европейското първенство през 2012 година. Очакваното с интерес скандинавско дерби не се състоя, тъй като домакините тотално доминираха над своя съперник през всичките 90 минути.

Резултатът бе открит още в 12-ата минута, когато точен бе Калстрьом. В 31-ата минута Свенсон намери отлично Златан Ибрахимович, който пък покачи на 2:0. Златан направи резултата класическо в 35-ата минута, а двата отбора се оттгелиха на почивка при този резултат.

След почивката по-добрата игра на шведите продължи. В 53-ата минута Калстрьом асистира на Ибрахимович, който оформи своя хеттрик в мача. Крайното 5:0 за домакините оформи Емир Байрами в 83-ата минута.