Представителният тим на Сърбия гледа все по-смело към първото място в класирането на Група 4 от Лига С на турнира Лига на нациите, след като днес се справи с поредния си опонент в нея.

Западните ни съседи се наложиха с 2:1 над единайсеторката на Черна гора. Адем Ляич даде предимство на домакините, а малко след него и Александър Митрович записа името си сред голмайсторите в мача.

Всичко бе решено буквално за броени секунди, като резултатът бе открит в 30-ата минута, а преднината на сърбите беше удвоена по-малко от 120 секунди след това.

Адем Ляич демонстрира класата си при откриващото попадение в срещата, като се оказа на върха на скоростна контраатака на домакините, завършила с хладнокръвен удар за 1:0.

Още в следващата атака на тима след подновяването на играта, Митрович на практика нокаутира съперника, оставяйки му минимални шансове за краен успех в сблъсъка, вкарвайки топката в мрежата за 2:0.

В края на първото полувреме Митрович си позволи да пропусне и удар от бялата точка, като опита да изпълни "Паненка", но ударът му не беше успешен.

През вторите 45 минути гостите взеха инициативата в свои ръце, но така и не успяха да застрашат сериозно домакините.

Те все пак стигнаха до почетен гол, дело на Мугоша, но не съумяха да измъкнат точката в сблъсъка.

Във временното класиране в групата Сърбия е лидер с актив от 11 точки. Черна гора е на втора позиция със 7 пункта срещу името си, но при уговорката, че Румъния и Литва все още не са изиграли срещата помежду си от този кръг на надпреварата.

Холандия победи Франция с 2:0