Реал Мадрид спечели по безапелационен начин своята Група „В" от Шампионската лига. В последния си мач, Кралския клуб се наложи с 2:0 като гост над Копенхаген. Голямата звезда на испанците - Кристиано Роналдо се завърна в състава, след като пропусна последните няколко срещи заради травма.

Португалецът не само започна двубоя от първата минута, но остана на терена през целия мач и успя да вкара гол. Това се случи в 48-ата минута, а попадението бе 9-о за него в груповата фаза на турнира. По този начин Роналдо стана първият в историята, който успява да вкара 9 гола в групите.

Иначе резултатът бе открит от Лука Модрич, който се разписа с много хубав удар от 25 метра. В края на първата част датчаните успяха да вкарат топката в мрежата зад Касияс, но попадението бе отменено заради фаул в атака срещу вратаря. Четвърт час преди края Роналдо можеше да се разпише още веднъж, но този път ударът му срещна гредата. Минута преди края Роналдо пропусна и дузпа!

Другият мач в тази група - Галатасарай срещу Ювентус, който трябваше да определи вторият класирал се за осминафиналите тим, бе прекратен в 32-ата минута заради обилен снеговалеж.

КОПЕНХАГЕН - РЕАЛ 0:2

0:1 Модрич (25')

0:2 Роналдо (48')

КОПЕНХАГЕН: Виланд, Якобсен, Бенгтсон, Мелберг, Сигурдсон, Клаудемир, Деланей, Гисласон, Ветокеле, Н. Йоргенсен, Туту

РЕАЛ МАДРИД: Касияс, Пепе, Марсело, Арбелоа, Начо, Бейл, Шаби Алонсо (77' Илараменди), Модрич (82' Каземиро), Иско (67' Ди Мария), Роналдо, Бензема.