Лидерът в първенството на Холандия ПСВ Айндховен допусна изненадващо реми 1:1 у дома със средняка Спарта (Ротердам). Отман Бакал откри за "филипсите" след четвърт час игра. Домакините обаче явно подцениха съперника си и бяха наказани в последните секунди на срещата от Ридел Пупон,който донесе точката на ротердамци. Станислав Манолев започна като титуляр за ПСВ и остана на терена до 74-ата минута.

Така след 24-ия кръг айндховенци имат вече само точка преднина пред втория Твенте, който победи много трудно с 1:0 Вилем II.

Третият Аякс пък нанесе нов погром на Витес. След като през есента столичани спечелиха с 5:1 като гости, сега те триумфираха с 4:0 на своя "Амстердам Арена". Точни за Аякс бяха Сим де Йонг на два пъти и Луис Суарес, а Пол Ферхег си отбеляза автогол. Амстердамци са на 7 точки от ПСВ и 6 от Твенте. До края на шампионата има още 10 кръга.