ПСВ Айндховен и Твенте записаха поредните си победи в холандската Ередивизи. В мач от 21-ия кръг "филипсите" спечелиха трудно с 2:1 у дома срещу Утрехт. Станислав Манолев записа цял мач за домакините и получи жъмт картон. Така българинът ще пропусне следващия мач на тима си срещу АДО Ден Хааг заради натрупани официални предупреждения.

Ола Тойвонен откри за ПСВ още в 7-ата минута, но Сандер Келер изравни малко преди почивката. Айндховенци все пак стигнаха до успеха в 60-ата минута, когато с хубав удар от границата на пеналта се разписа Орландо Енгелаар. В самия край на мача Манолев се откъсна сам срещу вратаря на Утрехт, Форм го фаулира, но реферът странно защо, отсъди аут.

Твенте пък надви без особени проблеми Хераклес с 2:0. Точни за "червените" бяха Брайън Руис и Блес Н'Куфо. Ники Михайлов не бе в групата на Твенте заради контузия.

Така двата тима остават на върха с по 53 точки.

Третият в класирането Аякс пък записа  разгромна победа с 4:0 над Рода. Всички попадения дойдоха след почивката и бяха дело на "обичайния заподозрян" - Луис Суарес. Амстердамци са на 9 точки зад лидерите.