От испанския Барселона поздравиха в социалните мрежи бившата си звезда Лионел Меси, който тази нощ спечели 44-ия си трофей в кариерата, след като новият му клуб Интер Маями триумфира в турнира Купата на лигите.

Меси и съотборниците му спечелиха отличието след победа при дузпите с 10:9 (1:1 в редовното време) срещу тима на Нешвил.

Лионел Меси даде аванс на Интер в 23-ата минута. След почивката Нешвил изравни чрез хаитянина Фафа Пико в 57-ата минута, а резултатът се запази до края.

С този успех Меси официално стана най-титулованият футболист в историята, като свали от върха бившия си бразилски съотборник в Барселона Дани Алвеш.

"Поздравяваме Лео Меси, че стана футболистът с най-много трофеи в историята - 44. Гордеем се, че сме част от тази невероятна история", написаха от Барселона.

С екипа на каталунците Меси има 10 шампионски титли, четири Шампионски лиги, 8 Суперкупи и 7 купи на Испания, три трофея от световни клубни първенства и три Суперкупи на Европа.

С ПСЖ има две шампионски титли на Франция и една Суперкупа на страната.

На национално ниво с Аржентина Меси е печелил световното първенство, Купата на Южна Америка, олимпийски игри, младежко световно първенство, както и турнира Финалисимо.