САЩ регистрира нов неуспех на първенството на страните от зона КОНКАКАФ - "Голд къп", след като загуби малкия финал с 2:3 след изпълнения на дузпи от Панама на стадиона в Честър, Пенсилвания.

Редовното време завърши 1:1, като гостите откриха в 55-ата минута чреp Роберто Нурсе, а Клинт Демпси изравни четвърт час по-късно. При дузпите американците стартираха с точни удари на Арон Йохансон и Демпси, а панамците отвърнаха с голове на Роман Торес и Абдиел Аройо.

Последваха три пропуска на домакините на Фабиан Джонсън, Майкъл Брадли и на ветерана ДаМаркъс Бийзли, което се оказа фатално, след като Халърд Къминс се разписа за Панама. Така САЩ не само не успя да защити титлата си, но и записа най-слабото си представяне в турнира от 2000 година, когато отпаднаха на четвъртфинал след поражение от Колумбия.