Саудитският отбор на бразилската футболна звезда Неймар Ал Хилал не успя да победи узбекистанския Навбахор Наманган като домакин в първи мач от група D в Азиатската Шампионска лига.

Двата състава завършиха при равенство 1:1. Гостите от Навбахар поведоха с 52-ата минута с гол на грузинския нападател Тома Таматадзе, докато Ал Хилал се спаси от поражение с изравнително попадение на Али Ал-Булаихи след центриране на бразилеца Майкъл в десетата минута на добавеното време на срещата.

Неймар дебютира с асистенция за победа на Ал Хилал

Отборът му громи с 6:1

Неймар записа първи мач като титуляр за състава от първенството на Саудитска Арабия след трансфера си от френския Пари Сен Жермен.

Само победителите в десетте групи на турнира ще продължат към осминафиналите, а в групата на Ал Хилал са още индийският Мумбай Сити и иранският Насаджи Мазандаран.