Отборът на Милан даде ясен сигнал, че скоро отново ще бъде фактор в европейския футбол. Скъпарската селекция на Енцо Монтела загатна за своя потенциал, след като разби с 4:0 Байерн (Мюнхен) в контрола, която е част от International Champions Cup.

Двубоят се игра в Китай, където хиляди азиатски фенове станаха свидетели на официалния дебют на Леонардо Бонучи с екипа на "росонерите".

Миланският гранд изигра отлично първо полувреме, през което съумя да вкара три гола в мрежата на експерименталната мюнхенска селекция. Тон за успеха даде Франк Кесие в 14-ата минута, който се разписа след асистенция на Родригес.

Последваха силни минути на младия талант Кутроне, който до почивката порази на два пъти баварската врата.

Снимка 305071

През втората част Байерн поизравни играта, но момчетата на Карло Анчелоти така и не вкараха поне едно от множеството си голови положения.

Точка на спора в този титаничен сблъсък сложи друго ново попълнение на Милан - Хакан Чалханоглу. Турският национал напредна с топка в крака пет минути преди края и с премерен изстрел я прати в незащитения ъгъл на Кристиан Фрухтъл.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - МИЛАН 0:4

0:1 Кесие (14), 0:2 Кутроне (25"), 0:3 Кутроне (43"), 0:4 Чалханоглу (85")