Отборът на Олимпик Марсилия постигна изключително важна победа срещу Монако с 2:1 в 36-я кръг на френската Лига 1. Двата отбора водят борба за третото място, даващо право на участие в Шампионската лига. С този успех Марсилия се приближи на две точки до монегаските. Българинът Димитър Бербатов остана на пейката за Монако до 86-ата минута, когато замени Антони Мартиал и не успя да помогне на съотборниците си.

Началото бе чудесно за Монако, чийто тим попари домакините още в първата минута, след като Жоао Моутиньо се възползва от грешка в защитата на Олимпик Марсилия и с точен силен удар вкара за 1:0.

Гостите продължиха да доминират през първото полувреме, но пропуски направиха Андреа Раги и Антони Мартиал, а в добавеното време удар на Бернардо Силва срещна дясната греда на вратата на Марсилия.

Домакините не се предадоха и само за 10 минути в края на второто полувреме оъществиха знаменит обрат. Първо в 79-ата минута, Ромен Алесандрини намери Андре Аю, който нямаше проблем да реализира за 1:1. В 87-ата минута пък Димитри Пайе пусна страхотен пас към Алесандрини, който се възползва от ситуацията и не сгреши, вкарвайки победното попадение за 2:1, след което заслужено попадна в прегръдките на съотборниците си.

Олимпик Марсилия вече е четвърти с 63 точки в актива си, на две от третия Монако, който остана с 65 точки. Така вратата към местата, които дават право на участие в Шампионската лига във Франция, остава отворена.