Отборът на Олимпик Марсилия се наложи с 3:1 при гостуването си на Евиан в мача от 5-я кръг на Лига 1. Олимпик бе значително по-добрият състав на терена, след като поведе още в първата минута на срещата след попадение на Андре-Пиер Жиняк.

След скорострелния гол, домакините се окопитиха и в отделни епизоди дори диктуваха събитията, но за кратко. Минута преди двата отбора да се оттеглят на почивка Жилберт Имбула покачи на 2:0.

След почивката, в 63-ата минута Флориан Товен направи резултата класически. В даденото от съдията продължение Кларк Н'Сикули намали на 1:3.

В класирането Марсилия се изкачи на 2-ра позиция с 10 точки, а Евиан е последен с 1 точка.

Лил излезе начело в класирането на френското първенство след победата с 2:0 над Нант от петия кръг.

Домакините от Лил нанесоха своя удар в рамките на три минути в началото на второто полувреме. Най-напред белгийския национал Дивок Ориги откри резултата в 46-ата минута след пас на Флоран Балмон, а за второто попадение самият Ориги подаде на Маркош Лопеш.

Носителят на Купата на Франция Гинган нанесе впърво поражение на Бордо от началото на първенството в Лига 1 и го свали от първото място във временното класиране.

Бретанците победиха с 2:1. В 26-ата минута Мустафа Диало откри резултата с глава, след като засече топката от близо при центриране на Силвен Марво. Марво беше съборен от Грегори Сертич в 34-ата минута, което означаваше дузпа за домакините. Кристоф Мандон вкара от бялата точка във вратата на Карасо. Гостите върнаха едно попадение 7 минути преди края чрез Шейх Диабате, който оползотвори подаване на Томас Туре.