Отборите на Чехия и Дания, които са противници на България в световните квалификации не успяха да запишат победа в последните си проверки преди началото на официалните срещу през септември.

Чехите, които играха четвъртфинал на Европейското първенство през лятото, завършиха наравно 0:0 със състава на един от домакините Украйна.

Далеч по-неприятна бе вечерта за Дания, която загуби с 1:3 като домакин от Словакия. Скандавниците откриха в 22-ата минута чрез Микелсен, а този резултат се запази до средата на втората част.

В 63-ата минута обаче Якубко изравни, а десет минути по-късно Марек Хамшик изведе словаците напред. След още десетина минути, Гулдан оформи крайното 3:1 за Словакия.

Малко по-рано днес, друг съперник на България - съставът на Армения отстъпи на Беларус с 1:2.