Инфарктен завършек имаха днес срещите от 27-ия кръг на лидерите в Ередивизи. Аякс би с мъка последния в класирането Вилем II с 3:1 с голове в последните минути. Твенте също се измъкна срещу предпоследния ФФФ Фенло, като победното попадение за 2:1 падна в 83-ата минута. Големият губещ днес бе ПСВ Айндховен. "Филипсите" завършиха наравно 2:2 със средняка НЕК Наймеген, като допуснаха гол в даденото от рефера продължение.

Аякс започна много зле в Тилбург и Вилем II поведе в 19-ата минута чрез Янга. След почивката обаче амстердамци излязоха преобразени и само след няколко секунди Сим де Йонг изравни. Вилем обаче се затвори и с всички сили бранеше ремито. В 75-ата минута обаче влезлият само преди 9 минути Халилович удар и без топка играч на Аякс и бе изгонен. Аякс се възползва и в 80-ата Ян Фертонген със зверски шут даде преднина на амстердамци. Малко преди почивката Кристиан Ериксен оформи крайното 3:1 за Аякс.

Твенте, с Ники Михайлов на вратата, започна изключително зле и се озова изоставащ още в 3-ата минута, когато Де Регт засече с глава центриране от корнер и простреля българския национал за 0:1. Шампионите натиснаха и изравниха чрез Ваут Брама след половин час игра. За втори гол обаче те трябваше да чакат чак до 82-ата мин. когато Ола Джон донесе успеха.

ПСВ АЙндховен също започна зле на "Де Хоферт" срещу НЕК Наймеген. Лирой Джордж изведе НЕК напред, но преди почивката ПСВ изравни. Станислав Манолев центрира към Балаш Джуджак и унгарецът се разписа с глава.

Джърмейн Ленс даде преднина на "филипсите" в 64-ата, но Зомер изравни за НЕК в продължението.

Така 7 кръга преди края ПСВ остава лидер с 58 точки, вторият Твенте обаче вече е само на точка назад, а Аякс е трети с 55.