Норвегия може да стигне до бараж за класиране на световното първенство в ЮАР. Скандинавците изпревариха по голова разлика Шотландия в квалификационна група 9. "Викингите" постигнаха домакинска победа с 2:1 над Македония.

Мачът не можеше да започне по-добре за норвежците, след като още в 3-ата минута Хелстад откри за домакините. До края на първото полувреме Йон Арне Рийзе удвои, а силите на македонците стигнаха единствено за почетно попадение на бранителя Бобан Грънчаров десет минути преди края.

В същото време, "гайдарите" загубиха с 0:1 от вече класиралия се тим на Холандия, макар че им беше достатъчна дори точка, за да си осигурят второто място. Както винаги обаче, "лалетата" играха феърплей и спечелиха. Разписа се Елейро Елия в 81-ата минута.

Тъй като само 8 отбора ще получат правото на бараж, а групите са 9, един от класиралите се на второ място тимове ще отпадне. Най-вероятно това ще бъде именно Норвегия.