Хартс победи с 2:0 като гост тима на Мъдъруел в среща от 29-ия кръг на първенството на шотландската Висша лига и съхрани шансовете си да се класира за следващото издание на Шампионската лига.

На стадион "Фър Парк" играчите на ексцентричния милионер Владимир Романов стигнаха до успеха след попадение на французина Ибрахим Тал в 37-та минута и автогол на бранителя на домакините Стивън Каригън след час игра.

С ценната победа Хартс се укрепи на четвъртото място във временното класиране с 48 точки, на 7 от втората позиция, даваща право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

На върха лидерът Селтик е със 74 точки, следван на втора позиция от Рейнджърс с 55, трети и четвърти са съставите на Абърдийн и Хартс с по 48 точки.