Германия срази Армения с 4:1 като гост в двубой от последния кръг в група "J за Световното първенство през 2022 в Катар.

Въпреки, че Бундестима се бе класирал и че игра с доста експериментален състав, гостите подходиха доста сериозно към мача и още в 15-та минута откриха резултата чрез Кай Хаверц. В добавеното време на първата част Илкай Гюндоган удвои от дузпа, а само пет минути след почивката, отново той, направи резултата 3:0.

Хърватия победи Русия с 1:0 в световна квалификация

Руски автогол класира директно Хърватия на Мондиал 2022

Фьодор Кудряшев имаше уникален малшанс

В 59-та минута Хенрих Мхитарян намали от дузпа, но в 64-ата минута Йонас Хофман се разписа за 1:4 и така оформи крайния резултат.

По този начин Германия приключи квалификационния цикъл на първо място с 27 от 30 възможни точки. Единствената загуба на Бундестима дойде от Северна Македония.

Именно Северна Македония ще играе бараж за класиране на Мондиала, след като днес победи Исландия с 3:1 и събра 18 точки. Румъния пък се наложи над Армения с 2:0, но това се оказа недостатъчно за северната ни съседка и тя остава трета със 17 пункта.