Германия е вторият финалист на европейското първенство за младежи до 21 години в Швеция. На полуфинала немците победиха Италия с 1:0.

Единственото попадение бе дело на Андреас Бек в 48-ата минута. Десният бек на германците изненада вратаря Консили със силен шут от над 30 метра и донесе успеха на своите.

Иначе възпитаниците на Пиерлуиджи Казираги имаха предимство преди почивката, но така и не успяха да се възползват от него.

Все пак италианците бяха близо до изравняването в 82-ата минута, но ударът с глава на Андреоли мина на сантиметри от гредата на пазилия отлично Мануел Нойер.

Вратарят на Шалке се прояви много добре и в последните секунди на мача, когато изби с крак коварен шут на Балотели от пряк свободен удар.