Японският Гамба Осака ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед на полуфиналите на Световното клубно първенство след като спечели  с 1:0 срещу австралийския Аделаида Юнайтед.

Двата тима играха и на финала за Азиатската шампионска лига и тогава победител отново бе японският тим. Сега в този двубой Гамба стигна до минимален успех след попадение на Ясухито Ендо.

В 23-ата мин. Ендо вкара с глава след подаване на Такахиро Футагава. В края на първото полувреме Ендо бе близо и до второ попадение, но отлична намеса на вратаря Галекович предотврати опасността.

След почивката мачът бе привидно равностоен с оглед на владнието на топката, но Гамба отново имаше повече възможности за гол, които обаче не можа да реализира, но в крайна сметка заслужено се поздрави с крайния успех, 1:0.

Така след като победи в предварителния кръг новозеландския Уайтакири, Аделаида Юн. прекрати участието си турнира.

На полуфиналите ще се срещнат Гамба Осака  - Манчестър Юнайтед и носителят на Копа Либертадорес ЛДУ Кито (Екв) срещу шампиона на КОНКАКАФ Пачука (Мекс), победил Ал Ахли (Егип) в предишния кръг.