"Първият ми спомен от стария "Уембли" беше финалът за ФА къп. Това бе един голям мач. Аз често излизах след края на срещата и заедно с брат ми разигравахме двубоя, който бяхме гледали по телевизията. Тогава всички големи срещи се играеха на едно и също място. Всички младежи обичаха да ходят там като зрители и да мечтаят, че някой ден ще играят на същия този терен. Този стадион винаги имаше особена аура, която съпътстваше името му", твърди журналистът Майкъл Харолд.

Много деца са таили надежда да вкарат победен гол на финал за купата, Сър Тревър Брукинг е един от тях, който е успял да го стори. Бившият халф на Англия и Уест Хям е свързан с "Уембли". "Седим тук след близо 27 г. и трябва да съм честен, че не минава и седмица, без някой да ми напомни за онзи гол с глава", твърди Брукинг, спомняйки си за победата на Уест Хям с 1:0 над Арсенал през май 1980 г. "Когато вкарах в 13-ата минута изпитах огромно удоволствие, но имаше още много до края, спомня си Сър Тревър. - Чак когато прозвуча последният съдийски сигнал, си позволих да се зарадвам истински."    

Вчера за първи път след 7 г. "Уембли" отвори врати за футболен мач. Приказки за свръхразходи съпътстваха строежа на стадиона от самото му начало. Мачът между младежите на Англия и Италия обаче остава извън полезрението, тъй като всички се радват на завръщането на футбола в своя дом. Малко са стадионите по света, които могат да оспорят тази титла на "Уембли". Голяма част от английските фенове, а и такива от други части на планетата, имат трайни спомени, свързани с предишни финали или международни мачове. 

Когато в сряда английските национали за първи път тренираха на новия "Уембли" помощник-треньорът Тери Венебълс огледа червеното море от празни седалки. По този начин той се върна в спомените си когато с Тотнъм спечели ФА къп като играч, а след това и като треньор, а може би и за невероятния мач срещу Холандия от Евро'96, когато бе селекционер на Англия.

Докато новият "Уембли" гледа към бъдещето все още около него се носи ехото от миналото. Гледката обаче е зашеметяваща. Арката се вижда почти от всяка точка на Лондон и със сигурност ще се превърне в икона, каквато бяха кулите-близнаци на стария стадион. Близостта на трибуните до терена дава възможност за по-добро следене на играта от всичките 90 000 места. Има и други разлики със старото съоръжение. Тунелът сега е точно на централната линия, непосредствено под кралската ложа. За да се запази традицията обаче, играчите ще трябва да преминат през трибуните, за да стигнат до мястото за връчване на трофеите.