Швейцария почти си осигури място на полуфиналите на Евро 2011 за младежи до 21 години.

Във втория си мач от група „А" „кръстоносците" победиха Исландия с 2:0. По този начин швейцарците събраха общо 6 точки и оглавяват временното класиране.

Фрай изведе напред своя тим само след 120 секунди игра, а Емегара удвои малко преди почивката.

В другия мач от тази група домакинът Дания постигна изключително важна победа с 2:1 над Беларус. Бага изведе напред белорусите в 20-ата минута след отлична контра.

Датчаните обаче имаха игрово предимство през цялата среща и стигна до дузпа само 2 минути по-късно, когато Николай Йоргенсен бе спрян непозволено в пеналта. Кристиан Ериксен изпълни топката, но вратарят на Беларус отби удара му. За щастие на халфа обаче, топката се върна обратно при него и той спокойно я добута в празната врата.

След почивката Ериксен отново имаше шанс да се разпише, но този път стражът на Беларус бе далеч по-убедителен в изявата си и спаси удара му.

Спорът бе решен 20 минути преди края. Тогава Николай Йоргенсен премина през няколко защитници и със страхотен шут извън наказателното поле донесе успеха на домакините.

Така Беларус и Дания вече имат по 3 точки, но тимът на бившата съветска република има по-добра голова разлика и е втори.

В следващите мачове Дания играе с Исландия, а Беларус с Швейцария.