Бившият футболист на ЦСКА Йоел Линдпере се превърна в герой за своя Ню Йорк Ред Булс.

Атакуващият полузащитник отбеляза и двата гола за тима си при визитата на Сан Хосе, завършила при 2:2. Линдпере откри резултата още в 70-ата минута. Половин час по-късно Стефенсон изравни. В средата на втората част пък домакините обърнаха резултата с попадение на Ленарт.

Гостите от Ню Йорк обаче все още не бяха казали последната си дума. Пет минути преди края на редовното време Линдпере забоде втори гол и донесе точката на своя тим. В продълженията пък Бърлинг от Сан Хосе беше изгонен.

Халфът беше част от ЦСКА през сезон 2004/05 под наем от Флора (Талин). Той обаче не успя да впечатли и се върна в клуба. От 2010-а е играе за Ред Булс.