Бенфика се наложи с 2:0 на Съндърланд в първия двубой от традиционния турнир в Амстердам.

Кардосо изведе португалците напред от дузпа след половин час игра, а в 55-ата минута Макси Перейра осигури успеха на "лисабонските орли".

В късния мач домакините от Аякс и Атлетико (Мадрид) извъртяха зрелищно 3:3. Дарио Цвитанич изведе амстердамци напред още в 3-ата минута,  но до почивката Шимао Саброса и Серхио Агуеро дадоха преднина на "дюшекчиите".

В 70-ата минута Денис Ромедал изравни за Аякс, а само 6 по-късно Макси Лопес направи резултата 3:2 в полза на мадридчани. В последните секунди на мача Луис Суарес оформи крайното 3:3.

Така в класирането поведе Бенфика с 5 точки (според регламента на турнира, точка се дава за всеки вкаран гол), а второто място делят Атлетико и Аякс с по 4. Съндърланд е без точка. Утре са мачовете Съндърланд - Атлетико и Аякс - Бенфика, след които ще стане ясно и кой печели турнира.